Blog & Haberler

Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Yazan: Nil Özdemir | 22 Mart 2019
Son yıllarda sıkça duyduğumuz ve farkında olmasak da hayatımızın içinde yer alan bir kavram olarak mobbing; “ İş yerlerinde, okullarda vb. topluluklar içinde belirli bir kişiyi hedef alıp, çalışmalarını sistemli bir biçimde engelleyip huzursuz olmasına yol açarak yıldırma, dışlama, gözden düşürme.” şeklinde tanımlanabilir.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 20 Mart 2019
Simit Sarayı'nın kurucusu Haluk Okutur, zinciri oluştururken aştığı zorlukları, Türkiye ekonomisi için ihracatın önemi ve yakın gelecek Türkiye'de değerli hale gelecek sektörlere dahil öngörülerini anlattığı konuşmasında, öğrencilerin sorularına yanıt verdi.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 15 Mart 2019
Aksan Akademi 2019 eğitimleri kapasında Özlem Süer, moda dünyasındaki güncel gelişmelerin, kurumsal giyimin inceliklerinin ve iş hayatı çalışanların dolabında muhakkak bulunması gereken kıyafetlere dair ip uçlarının yer aldığı sunumunu akademi öğrencilerine aktardı.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 13 Mart 2019
Aksan Akademi 2019 eğitim serisinin bu haftaki etkinliğinden önce akademi öğrencileriyle buluşan Av. Mehmet Taş, öğrencilerin sorularına yanıt verdi.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 08 Mart 2019
Marka Mimarı Ömer Şengüler, Aksan Akademi 2019 programı çerçevesinde 6 Mart 2019'da, Aksan Hukuk Bürosu'nda yer alan eğitiminde, öğrencilere "Marka, Algı ve İletişim" konularındaki bilgi ve deneyimlerini aktardı.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 28 Şubat 2019
Bu yıl 4.’sü gerçekleşmekte olan Aksan Akademi’nin ilk eğitimi 27 Şubat Çarşamba günü Aksan Hukuk Bürosunda yapıldı. Bu sene de Akademi’nin ilk konuk konuşmacısı Prof. Dr. Adnan Deynekli oldu.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 26 Şubat 2019
Yargan Hukuk Derneğinden gelen öğrencilere Av. Muhammet Aksan ve Av. Melih Aksan mesleki tecrübelerini paylaştılar.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 14 Şubat 2019
Yalavo Üniversitesi Hukuk Topluluğu öğrencilerine, Av. Muhammet Aksan ve Av. Oktay Şener ile Av. Ayça Türkoğlu avukatlık deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra, büromuzun büyüme hikayesini aktardılar.
Yazan: Nil Özdemir | 18 Ocak 2019
Arabuluculuk; dava yoluna gitmeden, kişilerin başvurabileceği alternatif bir çözüm yoludur. 01.01.2019 tarihi itibariyle ticari uyuşmazlıklar bakımından da; dava şartı olarak arabuluculuk getirilmiştir. Bu düzenlemeye ilişkin kanun maddesi Türk Ticaret Kanun’un 5. maddesine eklenmiştir.
Yazan: Fatih Demirci | 11 Ocak 2019
Konkordato, elinde olmayan nedenlerle işleri iyi gitmeyen ve mali durumu bozulmuş olan dürüst borçluları korumak için kabul edilmiş bir kurumdur.
Yazan: Zeynep Taydaş | 09 Ocak 2019
Deneme süresi içinde taraflar iş sözleşmesini bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız feshedebilir.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 04 Ocak 2019
Aksan Hukuk Bürosu'nun yeni yıla girerken düzenlediği geleneksel çekilişte, hediyeler sahiplerini bulurken; çekilişe katılım için toplanan bağışlar Koruncuk – Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'na gönderildi.