Ortaklar

Gamze Telli Ortak

Gamze Telli, Bahçeşehir Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra kariyerine Sırmagrup İçecek Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’de başlamış ve İş Hukuku, Ticaret Hukuku ve İcra ve İflas Hukuku alanlarında çalışmalar yapmıştır.

Dava ve uyuşmazlık çözümü, iş ve sosyal güvenlik hukuku, sendika ve toplu iş sözleşmeleri hukuku, şirketler ve ticaret hukuku, tüketici hukuku ve çalışan buluşları alanlarında çalışmalar yapan Gamze Telli, Türkiye’nin bilindik bir birleşme ve devralma projesinde de görev almış ve kendi sektörlerinde önde gelen şirketlerin küçülme veya tasfiye süreçlerinde personelleri ile aralarındaki iş ilişkilerinin alternatif uyuşmazlık yoluyla sonlanmasına öncülük etmiştir.

Aksan bünyesinde ortak avukat ve arabulucu olarak görev alan Gamze Telli, Türkiye’de anahtar teslim prensibiyle şirket kurulumu, işe alım ve işten çıkarma süreçlerinde danışmanlık ve doküman üretimi, çalışma ve oturma izinlerinin alınması konusunda destek sağlama, iş hukuku uyum projeleri, SGK teşvikleri, müvekkiller ile üçüncü kişiler arasındaki ticari ilişkilerin yönetimi konusunda strateji oluşturma ile yüksek riskli uyuşmazlıkların alternatif uyuşmazlık çözümü ile sonuçlandırılması konularında iş tecrübesine sahiptir.

Gamze Telli, CIS bölgesi ile Rusça konuşan ülkelerde bulunan şirket ve kişilere Türkiye’de şirket kuruluşu başta olmak üzere ülke içerisindeki operasyonları ve hukuki süreçleri hakkında destek sağlamaktadır.

Gamze Telli ayrıca çalışan buluşları ve hakedişleri ile işçi/işveren sendikası ve toplu iş sözleşmeleri alanında da çalışmalar yapmaktadır.