Ortaklar

Onur Ergün Ortak

Av. Onur Ergün lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.  Kendisi akabinde 2005 yılında Berlin Freie Universität Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans programını tamamlamış olup 2006 yılında ise İstanbul Barosu’na kaydolmuştur.

Profesyonel çalışma hayatı süresince, İstanbul merkezli tanınmış hukuk bürolarında önce avukat, sonrasında ise ortak avukat olarak çalışmış olan Onur, diğerleri yanında, çok uluslu şirketleri, yatırım fonlarını, girişim sermayelerini, lokal ve yabancı finansal kuruluşları, yatırım bankalarını ve kamu kurum ve kuruluşlarını temsil etmiş olup birçok lokal ve sınır-ötesi birleşme & devralma işlemi, özelleştirme, ortak girişim, proje finansmanı, şirketler ve sözleşmeler hukuku işlemleri ve bankacılık & sermaye piyasaları düzenleyici işlemlerinde yer alarak hatırı sayılır bir deneyim kazanmıştır.

Aralık 2019’da Aksan Hukuk Bürosu’na katılan Onur özellikle birleşme & devralmalar, şirketler ve sözleşmeler hukuku, banka & finans işlemleri ve sermaye piyasaları işlemlerine yoğunlaşmıştır.