Marka Mimari Ömer Şengüler, Aksan Akademi 2019'da öğrencilerle buluştu.
Yazan: Aksan Hukuk Bürosu | 08 Mart 2019

Aksan Akademi 2019'un 6 Mart'ta gerçekleştirdiği eğitimde, Marka Mimarı Ömer Şengüler, " Marka olmak ne demektir ? Kişisel marka olmak ve bir kurum olarak marka olmak arasındaki farklar nedir? Sosyal medyada avukatların hassasiyet göstermesi gereken konular nedir ?  İnternette yer almak neden önemlidir ? Pazarlama ve satış arasındaki farklar nedir ?" konularını kapsayan sunumunu aktardı. 

Global Magic Brand’in kurucusu olan Ömer Şengüler, marka algı yönetimi, global markalaşma, satış, pazarlama, reklam, CRM, EBITDA, M&A ve marka yönetimi, kriz yönetimi, marka değerlemesi, konumlandırma ve konsept yaratımı konularında uzmandır. Şengüler PANEL Reklam Ajansının (1986), MAGIC Açıkhava Reklam Ajansının (1994) ve MARS Prodüksiyon Ajansının (1994) kurucusu olup daha sonra bu şirketleri Amerikan Clear Channel şirketine başarıyla satmıştır.

25 yıllık marka ve iletişim uzmanlığı geçmişinde Nokia, Coca Cola, Pepsi, Bridgestone, Citroen, Ülker, İstikbal, Istanbul 2010 AKB Ajansı, Golden Lady, İBB (Istanbul Belediyesi), Türk Hava Yolları, TCDD, LC Waikiki, ve Galatasaray Spor Kulübü gibi birçok ulusal ve global marka ile marka mimarlığı, pazarlama ve iletişim stratejileri üzerine çalışmıştır ve çalışmaktadır ayrıca birçok organizasyonda ve üniversitede dersler ve seminerler vermektedir. Şengüler, iyi düzeyde Türkçe, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Paylaş: