Aksan Hakkında

Bugün, geniş bir çerçevede hukuk hizmeti veren  Aksan, en verimli şekilde çözüme ulaşmak amacıyla çalışma alanlarına göre uzmanlaşmış  departmanlara ayrılarak organize olmuştur. Aksan, farklı hukuk alanlarında uzmanlaşmış bir danışman kadrosuna  ve dünya dinamizmini yansıtan güçlü bir müvekkil ağına sahiptir.

Hukukun Her Alanında Hizmet

Türkiye’nin gelişen ve dünyaya entegre olan ekonomisi ve bu kapsamda çeşitlenen hizmet taleplerine cevap verebilmek amacı ile Aksan bünyesinde, konusunda uzman avukatlardan oluşan departmanlar bulunmaktadır. 

En Son Blog Paylaşımları

Yazan: Nihan Zeynep Aksan | 26 Şubat 2024
23 Şubat 2024 tarihli 32469 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı uyarınca İhracat Destekleri Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (“Karar”) yürürlüğe girmiştir. Söz konusu Karar ile 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Kararı kapsamına...
Yazan: Cana Taşkın | 22 Şubat 2024
16 Şubat 2024 tarihinde Adalet Komisyonu’na iletilen 8. Yargı Paketi 21 Şubat itibariyle mecliste kabul edildi. İlgili yargı paketi kapsamında 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun (“KVKK”) bakımından da önemli değişiklikler yer almaktadır. Yapılan değişikliklerle mevcut KVKK’nın Avrupa Birliği Genel Veri Koruma
Yazan: Bengisu Uğraş | 14 Şubat 2024
2024 yılı ocak ayında Kişisel Verileri Koruma Kurumu (“Kurum”) tarafından yayınlanan duyuruları derledik.
Yazan: Nihan Zeynep Aksan | 09 Şubat 2024
Avrupa Parlamentosu, ürün etiketlerindeki yeşil aklama ve yanıltıcı çevresel iddiaları kısıtlamayı amaçlayan bir yönerge üzerine nihai oylamaya hazırlanıyor. Bu yönerge, “çevre dostu”, “doğal”, “biyolojik olarak parçalanabilir”, “iklimsel olarak nötr” veya “eko” gibi belirsiz ve doğrulanmamış çevresel iddiaları hedef alıyor.
Yazan: Cana Taşkın | 05 Şubat 2024
Girişimcilik ve yaratıcılıkla çevrelendiğimiz; ticaretin artık online olarak hatta cep telefonu uygulamalarından yapıldığı, daha fazla reklama, pazarlamaya maruz kaldığımız, çok farklı ve çok çeşitte ürün ve hizmetle kuşatıldığımız günümüzde, firmalar için pazarda ürünlerini/hizmetlerini korumak,
Yazan: Bengisu Uğraş | 31 Ocak 2024
Kişisel Verileri Koruma Kurulu (“Kurul”) tarafından, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) uyarınca tanzim edilen idari para cezaları adeta içtihat görevi görmektedir. Kanun’un çerçeve yapısına kıyasen Kurul kararları olay bazında ve ayrıntılı değerlendirmeleri veri sorumluları bakımından yol gösterici olmaktadır.
Yazan: Bengisu Uğraş | 25 Ocak 2024
Ticaret Bakanlığı, web sitesinde yaptığı duyuru ile Reklam Kurulu’nun (“Kurul”) 09/01/2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantısında, yeni bir ilke karar alındığı ve bu karar doğrultusunda Fiyat Bilgisi İçeren Reklamlar ile İndirimli Satış Reklamları ve Ticari Uygulamaları Hakkında Kılavuz’un (“Kılavuz”) güncellendiğini duyurdu.