Blog & Haberler

Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Yazan: Melih Aksan | 27 Temmuz 2017
Öyle hissediyorum ve öyle gözlemliyorum ki -saygıdeğer müvekkillerimiz hariç ve sözümüz meclisten dışarı :)-sektörümüzdeki pek çok havalı figür, girişimci arkadaşlarımızın çoğu, aslında tüm bu hesap kitap meselelerine çok da hakim değil.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 19 Temmuz 2017
Kurucu Ortağımız Sayın Muhammet Aksan, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut tarafından düzenlenen ve üniversite öğrencisi adayların Üniversite Tercihleri ile Kariyer Planlamaları konulu söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 13 Haziran 2017
Aksan Hukuk Bürosu Japan Desk, Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Türk Japon iş adamları ve MÜSİAD Japonya onuruna iftar yemeği verdi.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 13 Haziran 2017
22.05.2017 tarihinde Almanya Duesseldorf’ta yapılan Japon Günü’ne ortak Avukat Mehmet Taş ve ortak danışman Bilgin Dedeoğlu katıldı. Bu etkinlikte Almanya’daki Japon şirketleri ile görüştüler ve Türkiye yatırım ile ilgili fikir alışveriş yaptılar.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 13 Haziran 2017
24.05.2017 tarihinde Dış İşler Bakanlığında Asya Pasifik Büyükelçisi Ersin Erçin ile Japon tarafının talepleri üzerine Türkiye ve Japonya Orta Asya’da birlikte faaliyet göstermelerinin sağlanması hakkında neler yapılabileceği, ortaklığın sağlanabilmesi için nasıl bir strateji izlenebileceği istişare edildi.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 13 Haziran 2017
25.05.2017 tarihinde Japonya Büyükelçiliğince Kırşehir’deki Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü Başkanı Dr. Sachihiro Omura’ya 30 yılı aşkın süredir çalışmalarını yürüttüğü Türkiye ile ülkesi arasındaki dostluk ilişkilerine yaptığı katkılar nedeniyle “Altın ve Gümüş Işıklar, Yükselen Güneş Nişanı” devlet nişanı verildi.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 08 Haziran 2017
02.04.2017 tarihinde Nihonjin Kai (Japon Associates) CEO’ları ile görüşme yapıldı. Türk ve Japon Kobileri nin birlikte iş yapma kabiliyetlerinin geliştirilmesi, Japon teknolojisi ile Türk gücünün atılım ve kolay iş alma kapasitesinin bir araya getirilerek Asya ve Afrika’da birlikte faaliyet göstermelerinin önünün açılması hakkında konuşuldu.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 08 Haziran 2017
11.05.2017 tarihinde Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara ve Jetro Genel Müdürü Yasuyuki Murahashi ile yemek esnasında Türk Japon şirketlerinin birbiriyle iletişiminin nasıl arttırılabileceği, iki taraf ülke KOBİ’lerinin nasıl beraber iş yapabileceği hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Yazan: Gamze Telli | 30 Mayıs 2017
Mülga 1475 sayılı İş Kanunu’nun 14. Maddesi, işçinin kıdem tazminatına hak kazanacağı halleri düzenlemiştir. Mülga 1475 sayılı İş Kanunu’nun 14. Maddesinin 5. Fıkrası ise; işçiye belirli bir prim gün sayısını ve sigortalılık yılını doldurması halinde kendi isteği ile işten ayrılma ve bunun neticesinde kıdem tazminatı alma hakkı tanımaktadır.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 05 Mayıs 2017
Kurucu Ortağımız Sayın Muhammet Aksan, 16. sı gerçekleşen Forum İstanbul toplantısında TC Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Şimşek’in açılış konuşması ile başlayan 'Türkiye’nin Mali İhtiyaçları İçin Yeni Yollar ve Türkiye Varlık Fonu’ adlı oturumda “Fon ve Yabancı Yatırım Uyuşmazlıklarında Tahkim” konusu hakkında konuşma yaptı.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 26 Nisan 2017
İstanbul Tahkim Merkezi 2017 Olağan Genel Kurul Toplantısı, Kurucu Ortağımız Sayın Muhammet Aksan’ın Divan Başkanlığı’nda 18 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşti. Toplantıya İstanbul Tahkim Merkezi genel kurul üyeleri ile danışma kurulu üyeleri de katıldı.
Gönderen: Aksan Hukuk Bürosu | 17 Nisan 2017
Kurucu ortağımız Muhammet Aksan’nın da görüşlerinin yer aldığı, Aram Ekin Duran tarafından hazırlanan, Ekonomist dergisinin haber içeriğine ulaşmak için tıklayınız.